Archív

Blog

Tréning Výživa a pitný režim Výbava bežca Zaujímavosti

Čo je dôležité pre bežca na začiatku sezóny (objem, tempo, technika)

Pri tejto téme rozlišujeme či ide o bežca, ktorý s behom začína alebo o bežca, ktorý sa snaží zlepšiť svoje doterajšie výkony z uplynulej sezóny. Tretím prípadom sú vrcholoví športovci. Ako voliť objem, tempo a techniku sa dozviete v nasledujúcom článku.

Jarná únava

Nikto z nás nie je dokonalý a predpokladám, že s jarnou únavou ste sa už mnohokrát stretli. Čo to vlastne znamená a ako by sme sa jej mohli vyhnúť?

Ako vybrať správnu tréningovú obuv?

Či už ste úplný začiatočník, alebo skúsený harcovník, iste mi dáte za pravdu ak poviem, že výber správnej obuvi vie byť niekedy pekná "alchýmia". V tomto článku sa pozrieme na chyby, ktoré pri výbere bežeckej tréningovej obuvi robíme a čo urobiť pre to, aby naše hltače kilometrov spĺňali všetky naše kritéria.

7 + 1 tip pre rýchlejší krok

Keďže behu sa venujem už skoro 12 rokov, už niekoľko krát som sa stretla s otázkou čo je potrebné trénovať, aby si bežec zlepšil osobný rekord na 10km, polmaratóne či maratóne. Mám pocit, že mnohí očakávajú odpoveď týkajúcu sa zvýšenia tréningového tempa, množstva kilometrov a podobne. Veď vytrvalci nepotrebujú…

top