Bežecká špeciálka v Košiciach

Bez ohľadu na to, či ste sa práve rozhodli zabehnúť svoj prvý maratón, polmaratón alebo ste sa ešte nezúčastnili pretekov, nič nás v špecializovanej predajni pre beh nepoteší viac, ako pomôcť Vám pri výbere správnej obuvi. Radi poradíme každému zákazníkovi, ktorý hľadá to najlepšie pre svoj výkon – ak ste maratónec, triatlonista alebo len víkendový rekreačný bežec.

Výberom obuvi to ale nekončí. Poradíme aj bežeckým začiatočníkom v otázkach bežeckého oblečenia podľa konkrétneho ročného obdobia, v sortimente výživy – pred alebo po športovom výkone od americkej spoločnosti GU, ktorú charakterizujú prírodné produkty pre znásobenie Vášho bežeckého výkonu. Kedže my v Bezecke Potreby sme milovníkmi behu, využívame nadobudnuté vedomosti praxou. A preto pár odporúčaní či bežeckých tipov, ktoré môžu zvýšiť výkonnosť a pomôcť naplniť Váš bežecký sen je u nás samozrejmosťou. 

V našej ucelenej bežeckej špeciálke na Skladnej ulici v Košiciach ponúkame desiatky najnovších modelov bežeckej obuvi pre rôzny typ povrchu od popredných značiek. V ponuke máme japonský Asics, švajčiarsky ON Running alebo francúzsku značku HOKA ONE ONE v rôznych farbách a dizajnoch vyhovujúcim Vášmu osobnému štýlu. Široký výber zaručuje individualitu bez kompromisov, či už v otázke komfortu alebo ceny.

Pripravenú máme aj rovnako širokú škálu bežeckého oblečenia značiek Gore, Asics, Inov-8, Craft, Cep, taktiež bežeckých doplnkov, čeloviek od spoločnosti Silva, športových a lifestylových okuliarov špičkového výrobcu Oakley alebo GPS hodiniek od popredného Garmin-u.

Náš tím tvoria mladí ľudia, ktorým je beh veľmi blízky. Sú nimi rekreační bežci aj športovci pôsobiaci v kluboch. Našou prioritou je nájsť pre Vás najvhodnejšiu bežeckú obuv, ktorá vyhovuje nielen Vášmu chodidlu, ale aj Vašim bežeckým preferenciám. Na to, aby sme k tomu dospeli, využívame profesionálnu dynamickú diagnostiku nášľapu.

U nás si nepotrebujete rezervovať čas vopred. Predajňa v Košiciach ponúka bezplatnú analýzu nášľapu ako súčasť pri výbere a kúpe správnej obuvi. Vyškolený personál dokáže analyzovať spôsob, v akom postavení je vaše chodilo pri nášľape, teda počas behu, a určiť, aký pohyb Vaša noha vykonáva – buď smerom dovnútra (pronácia), alebo ak je pronácia nedostatočná (supinácia) alebo nášľap ostane neutrálny.

Čo je dynamická diagnostika?

Dynamická analýza je metóda identifikácie biomechanických odchýlok pri behu – inými slovami, je to metóda, akou posudzujeme spôsob behu. Všetky tieto informácie v kombinácii s vašou bežeckou históriou, prípadne zraneniami, vzdialenosťami, ktoré behávate, nám umožňujú čo najspoľahlivejšie správne určiť vhodnú obuv pre Váš športový výkon.

Ako to prebieha? 

Náš diagnostický „kútik“ zahŕňa trenažér, videokameru a počítač, ktoré sú vybavené špičkovým softvérom na vyhodnotenie diagnostiky nášľapu. Celý proces trvá pár minút. Prvým krokom je zaznamenanie vášho behu videom na bežiacom páse na boso. To nám pomôže zdôrazniť abnormality počas behu. Druhým krokom je posúdenie záznamu, potom vyberieme obuv vhodnú pre váš typ nášľapu. Je to buď obuv stabilná, niekedy nazýva štruktúrovaná – obuv určená na korekciu pronácie, alebo neutrálna – pre bežcov s neutrálnym alebo supinačným nášľapom. Ďalší výber obuvi je už len na Vás. J

Pochopenie potreby diagnostiky nášľapu je dôležité pre výber správneho typu bežeckej obuvi a napokon Vám to môže dopomôcť vyhnúť sa nepríjemným zraneniam, ktorých príčinou môže byť nevhodne vybraná obuv.

Samozrejme, nezabúdame ani na to, že z bežeckých topánok, ktoré sa môžu zdať na pohľad pekné a pri chôdzi pohodlné, nemusíte mať dobrý pocit pri behu. U nás sa o ich výbere môžete uistiť, pretože máte možnosť vyskúšať si ich priamo na bežiacom páse. Zvyčajne odporúčame kúpu obuvi o číslo väčšej, aby sa tento priestor postaral o pohyb chodila alebo jeho prípadný opuch, ktorý je bežným javom počas behu.

Už teraz sa na Vašu návštevu teší "Košická bežecká jednotka": 

Martin / Martina / Matej