Bežecké poradenstvo

Vítame ťa na našej stránke! Keďže si si klikol na bežecké poradenstvo, je nám jasné, že potrebuješ s niečím poradiť. Sme tu, aby sme ti pomohli nájsť to pravé bežecké vybavenie, ktoré zodpovedá tvojim potrebám a cieľom. Naše poradenstvo je založené na najnovších vedeckých poznatkoch a dlhoročných skúsenostiach, a preto ti môžeme ponúknuť najlepšie možné riešenie.

Spevnený povrch vs. nespevnený povrch:

Spevnený povrch - asfalt, betón
Nespevnený povrch - lesné cesty, skaly, 

Rozhodnutie, na akom podklade budeš behať, je kľúčové. Či už preferuješ nespevnený povrch, ako sú trailové a lesné cesty, alebo spevnený povrch, ako sú asfalt a betón, máme pre teba špecializované modely. Modely ako Brooks Divide alebo Hoka Challenger ATR predstavujú skvelý kompromis pre tých, ktorí hľadajú univerzálnosť, ale zdôrazňujeme, že špecializovaná obuv je vždy najlepšia voľba pre konkrétny terén.

Vedenie chodidla/došľap:

Naše poradenstvo zahŕňa dôkladnú analýzu tvojho došľapu, či už je to pronácia, supinácia, alebo neutrálne vedenie chodidla. Ponúkame personalizované služby, vrátane diagnostiky nášlapu na bežeckom páse v našej predajni, alebo ti ponúkame možnosť jednoduchého testu cez našu aplikáciu, ak nemôžeš prísť osobne.

Neutrálny došľap:

Môžme ho nazvať aj správny, kedy je chodidlo od nášlapu, cez fázu státia až po odraz vedené v takzvanej ideálnej pozícii . Znamená to, že koleno je vedené pod priamym, 90 stupňovým uhlom.
Výhody – bežec nepotrebuje špeciálne podporné technológie (napr. dynamic duomax) a má voľnú ruku pri výbere bežeckej obuvi. Efektivita každého jedného bežeckého kroku je na tej najvyššej úrovni. Pre bežcov s neutrálnym došľapom máme širokú ponuku obuvi, ktorá zabezpečí maximálnu efektivitu a komfort pri každom kroku. Komplet zoznam neutrálnej cestnej bežeckej obuvi nájdete tu.

Pronácia:

Je častým bežeckým javom. Jedná sa o vedenie chodidla pod uhlom menším ako 90 stupňov.
Pre tieto prípady je odporúčané používať bežeckú obuv, ktorá obsahuje podporné technológie na vnútornej strane bežeckej obuvi. Konkrétne sa jedná o technológie pod úrovňou klenby, ktoré majú vlastnosť pomôcť a korigovať pronáciu a tým zefektívňovať kvalitu behu a zároveň eliminovať pripadné zranenia. Komplet zoznam pronačnej  cestnej bežeckej obuvi nájdete tu.

Sme odborníci na výber bežeckej obuvi ktoré pomáha korigovať pronáciu a zvyšuje tak kvalitu behu a znižuje riziko zranení. Naša ponuka zahŕňa špeciálne modely pre každý typ došľapu. Naším cieľom je, aby bežecká obuv prinášala radosť z pohybu a zároveň chránila tvoje zdravie. Sme hrdí na to, že ako profesionálna bežecká špecializovaná predajňa, ponúkame nielen špičkové produkty, ale aj odborné poradenstvo a podporu, ktoré transformujú tvoje bežecké zážitky. Nezáleží na tom, či si začiatočník alebo skúsený bežec, náš tím ti je plne k dispozícii, aby ti pomohol dosiahnuť tvoje ciele a uistiť sa, že tvoja vášeň pre beh je podporená najlepším možným vybavením. Ak si odpoveď na tvoju otázku nenašiel, alebo potrebuješ viac informácií, neváhaj nás kontaktovať. Tešíme sa na tvoju návštevu v našej predajni alebo na našom bežeckom blogu a YouTube kanále pre ďalšie tréningové tipy a recenzie.

Poradí vám Patrik
Poradí vám Patrik

Otázky k behu, výberu a nákupu

Po - Pia: 9:30 - 18:00