Jarda Hýzl - Znovuobjavenie značky ASICS

Jarda Hýzl - Znovuobjavenie značky ASICS

V začiatkoch môjho “triatlonovania” som mal tú možnosť vyskúšať rôzny druhy bežeckej obuvi a značiek. Od Karhu, cez Reebok, Mizuno, ASICS, ON až po NewBalance. Dá sa povedať, že nič nesklamalo, až na ASICS. Boli to bežecké topánky úplne novej konštrukcie ...
Zaujímavosti16.08.2018 12:34:36

V začiatkoch môjho “triatlonovania” som mal tú možnosť vyskúšať rôzny druhy bežeckej obuvi a značiek. Od Karhu, cez Reebok, Mizuno, ASICS, ON až po NewBalance. Dá sa povedať, že nič nesklamalo, až na ASICS. Boli to bežecké topánky úplne novej konštrukcie podrážky, tvorené takými umelými čiastočkami, ktoré sa ale po asi desiatich dňoch zničili a bolo po kvalitnej podrážke. S reklamáciou som vtedy neuspel so slovami predavača, že veľa behám :). Tak som na ASICS zanevrel. V máji 2014 som mal tú česť robiť trénera na športovom kempe Oravaman v Zuberci pod záštitou Peťa Palu. Konala sa tam prezentácia značky ASICS , ktorú viedol Matej zo spoločnosti www.bezeckepotreby.sk.

Zaujal ma jeden farebný " polozávodný" model – ASICS Gel-Noosa Tri. Čestne priznávam, neoddolal som. Dostal som ich za skvelú cenu a začal v nich aspoň chodiť (keď už na beh bol ASICS v spodnej časti tabuľky :-). Po pár vymenených emailoch a telefonátoch s Matejom sme sa dohodli na spolupráci v roku 2015. Dostal som vybavenia na beh v prípravnom období, model Asics Gel-Nimbus pre beh na tvrdom povrchu a do terénu a zlých podmienok model Asics Gel-Fujitrainer 3. K tomu úplne skvelé bežecké oblečenie do chladnejších dní až zimy, bundu ASICS Winter Jacket, či bežecké nohavice ASICS Wind Carrot Pant. Všetko prešlo náročnou zaťažkávajúcou skúškou pri teplotách +5 až - 13st C. V snehu, v blate aj na ceste-asfalte. Nepamätám sa, že by som bol niekedy tak spokojný s vybavením, v ktorom behám. Bežecká obuv sedí na nohe ako uliata a cítim sa v nich veľmi dobre ako na ľade, tak na asfalte a je jedno, či bežím hodinu, či dve a pol. Oblečenie veľmi dobre chráni pred nástrahami zimy, mrazu, dažďa i snehu. To všetko sčítané a podčiarknuté, som veľmi spokojný. Ospravedlňujem sa týmto firme ASICS, že som si kedysi dávno urobil svoj súkromný rebríček a na ňom firma figurovala až na samom konci. Po skvelých referenciách a osobnej skúsenosti za posledný mesiac musím povedať, že ASICS prešiel na druhý koniec spektra hodnotenia a to priamo na vedúcu pozíciu.

Farby bežeckých topánok či oblečenia a hlavne kvalita je výborná. Za seba, ak môžem odporučiť, verte značke ASICS a pokiaľ sa Vám bude páčiť môj príbeh, pozrite sa na stránky www.bezeckepotreby.sk a niečo z produktov si objednajte ☺. Teším sa na Vás niekde na triatlone alebo na behu v oblečení a obuvi od značky ASICS.

Už teraz sa teším na ďalšie novinky značky ASICS, ktoré pre Vás samozrejme rád otestujem a následne sa s vami rovnako rád podelím o svoje subjektívne pocity.

Jarda Hýzl, triatlonista

Poradí vám Patrik
Poradí vám Patrik

Otázky k behu, výberu a nákupu

Po - Pia: 9:30 - 18:00