Trail (alebo trailový beh)

Trail alebo trailový beh je beh vo voľnej prírode, či už ide o vyznačené turistické chodníky, lesné cesty alebo hrebeňovky. Trailový beh je čoraz populárnejšiou formou behu na Slovensku, o čom svedčí aj zvýšený záujem o preteky a ich počet, ako napríklad Nízkotatranská stíhačka, Tatranská šelma alebo Východniarska 100. Slovensko je priam ideálnou krajinou na trailový beh, keďže ponúka množstvo trailových trás po celom svojom území. Medzi najpopulárnejšie destinácie patria napríklad Malá alebo Veľká Fatra, či Nízke alebo Vysoké Tatry. Trasu si môžete naplánovať alebo sa len tak nechať viesť lesnou cestou.

Benefity trailového behu

Trailový beh poskytuje bežcom mnohé výhody. Hlavným pozitívom je samotná príroda, ktorá vás bude obklopovať a poskytne vám nádherné výhľady, najmä na horských hrebeňoch. Na rozdiel od behu po asfalte, trailový beh je oveľa šetrnejší k ľudskému telu, keďže sa behá po mäkších povrchoch – lesných a poľných cestách. Tým sa šetria kĺby a chrupavky. Pri behu v prírode sa taktiež strieda záťaž rôznych častí tela, keďže často dochádza k zmene terénu, stúpaniam a klesaniam. V porovnaní s tým, beh po ceste vyvíja tlak stále na tie isté partie tela. Trail taktiež pozitívne vplýva na psychiku. 

Výbava pre trail

Trail sa praktizuje za akéhokoľvek počasia, ktoré vie byť hlavne vo vysokohorskom teréne veľmi premenlivé, preto netreba podceňovať vhodnú bežeckú výbavu, ktorej ponuka a kvalita je momentálne na veľmi vysokej úrovni. Medzi základné vybavenie patrí trailová bežecká obuv, teleskopické paličky (na dlhšie trasy), mobilný telefón, fľaša s vodou alebo iontový nápoj, bežecký batoh, náhradné oblečenie, občerstvenie, a pre náročnejšie trasy aj lekárnička a čelovka.

Mám záujem o trailovú bežeckú obuv


Poradí vám Patrik
Poradí vám Patrik

Otázky k behu, výberu a nákupu

Po - Pia: 9:30 - 18:00